چگونه کمک کنیم؟

شما دوستان گرامی میتوانید در صورت تمایل به بخش "من داوطلبم" مراجعه نموده و فرم را کامل کرده و در قسمت "نوع کمک" یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید.


مالی

موسسه تاک سرزمین من یک موسسه غیردولتی و غیرانتفاعی بوده و با هدف توانمندی سازی انجمن های کودکان کار و خیابان شکل گرفته است (جهت آگاهی از اهداف موسسه به "چه کار می کنیم؟" مراجعه نمایید). لذا از برنامه های مهم موسسه برای پیشبرد این هدف می توان به برگزاري كارگاه هاي نيازسنجي براي NGO هاي فعال در زمينه كودكان در معرض خطر در تهران و شهرستان ها (تا اين انجمن ها بتوانند توانمند عمل كنند و خدمات بيشتري به بچه ها ارائه دهند) و همچنین کمك به ايجاد مراكز فني و حرفه اي براي آموزش و كار كودكان كار و خيابان، اشاره کرد.

شما می توانید در صورت تمایل می توانید آمادگی خود را جهت پرداخت هر نوع کمک های مالی و یا اسپانسر شدن برای برگزاری این کارگاه ها و دیگر اهداف کاربردی موسسه اعلام نمایید. برای اینکار به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "مالی" را انتخاب نمایید. خواهشمند است در توضیحات ذکر نمایید که در چه نوع مجموعه ای مایل به پرداخت کمک مالی هستید.

شما همچنین می توانید در صورت تمایل کمک های مالی خود را از طریق شماره حساب 78031964 جاری بانک ملت شعبه "تهران، خوش شمالی" به نام موسسه تاک سرزمین من (توانمندسازی انجمنهای کودکان کار و خیابان) واریز نموده و از طریق صفحه "ارتباط با ما"، به ما اطلاع دهید.


جمع آوری اطلاعات

موسسه تاک سرزمین من مفتخر به راه اندازی اولین بانک تخصصی اطلاعات کودکان کار و خیابان می باشد. این بانک حاوی بیش از 1600 رکورد اطلاعات مختلف در زمینه کودکان کار و خیابان در طبقه بندی مشخص پژوهش، گزارش، فیلم، پایان نامه، کتاب، موسسات، قوانین و رویداد می باشد. یکی از مهمترین اهداف این موسسه حفظ، به روزرسانی و تکمیل این بانک اطلاعاتی تخصصی است. جهت اگاهی از پیشینه و چگونگی شکل گیری بانک میتوانید به بخش "منابع" مراجعه نمایید. لذا اگر مایلید در زمینه جمع آوری اطلاعات در زمینه کودکان کار و خیابان با ما همکاری داشته باشید به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "جمع آوری اطلاعات" را انتخاب نمایید.


آموزش

یکی از اهداف موسسه تاک سرزمین من، برگزاری کلاس های آموزشی مختلف برای کودکان و همچنین موسسات حامی کودکان کار و خیابان در زمینه های (ایدز، بهداشت، آسیب های اجتماعی، عكاسي، فيلم سازي،داستان نويسي و ...) است. اگر مایل به آموزش در زمینه های گوناگون، برای کودکان و موسسات حامی کودکان کار و خیابان هستید به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "آموزش" را انتخاب نمایید. خواهشمند است در توضیحات ذکر نمایید که در چه نوع مجموعه ی آموزشی مهارت داشته و می توانید به ما کمک کنید.


فعالیت های هنری

از مهمترین اهداف موسسه تاک سرزمین من می توان به برگزاری كنسرت موسيقی به نفع كودكان خيابانی، ساخت فيلم و كليپ به نفع كودكان خياباني، اجراي نمايش براي كودكان خياباني و به نفع آنها، ساخت عروسكي كه نماد كودكان كار و خيابان است و فروش آن به نفع بچه هاي كار و خيابان و ... اشاره کرد. لذا اگر در زمینه های هنری سررشته داشته و مایل به همکاری با موسسه ما هستید می توانید به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "فعالیت های هنری" را انتخاب نمایید. خواهشمند است در توضیحات ذکر نمایید که در چه زمینه ی هنری ای مهارت داشته و می توانید به ما کمک کنید.


ترجمه

از دیگر اهداف اساسی موسسه تاک سرزمین من ترجمه و چاپ كتاب‌هاي كودك از نويسندگان ايراني به زبان های دیگر و بالعکس می باشد. همچنین موسسه تاک مایل به گفتگو و تبادل نظر با سازمانها و موسسات بین المللی و استفاده از تجربیات آنها جهت بهبود فعالیت موسسه بود تا در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در رابطه با کودکان در کشور عزیزمان بهتر گام بردارد. در عین حال موسسه تاک سرزمین من مایل به ارائه تجربیات خود در زمینه جمع آوری اطلاعات و تهیه بانک اطلاعاتی به موسسات دیگر کشورها است. لذا اگر در زمینه ترجمه سررشته دارید می توانید به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "ترجمه" را انتخاب نمایید. خواهشمند است در توضیحات ذکر نمایید که به چه زبان هایی مسلط هستید و چگونه مایل هستید به ما کمک کنید.


طراحی و چاپ

یکی از اهداف موسسه تاک سرزمین من تهيه دفترچه راهنماي فهرست انجمن هاي حامي كودكان كار و خيابان، چاپ كتاب‌هاي كودك، چاپ بروشورهای آموزشی در زمینه های آسیب های اجتماعی و ... می باشد. لذا اگر در زمینه طراحی و چاپ تجربه دارید و مایل به کمک به ما هستید می توانید به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "طراحی و چاپ" را انتخاب نمایید. خواهشمند است در توضیحات ذکر نمایید که در چه فیلدی از طراحی و چاپ مهارت داشته و چگونه مایل هستید به ما کمک کنید.


خدمات کاپیوتری

یکی از اهداف مهم موسسه تاک سرزمین من تهیه سیستم های کامپیوتری برای موسسات مرتبط با کودکان کار و خیابان، آموزش آنها برای مستند سازی دیجیتال می باشد. همچنین موسسه جهت به روزرسانی و پشتیبانی وب سایت نیز از کمک شما استقبال می کند. لذا اگر در زمینه خدمات کامپیوتری دارای تجربه بوده و مایل به همکاری با ما هستید، می توانید به صفحه "من داوطلبم" مراجعه نموده، فرم را تکمیل کرده و در بخش "نوع کمک" گزینه "خدمات کامپیوتری" را انتخاب نمایید. خواهشمند است در توضیحات ذکر نمایید که در چه فیلدی از خدمات کامپیوتری مهارت داشته و فعالیت می کنید و چگونه مایل هستید به ما کمک کنید.